Poznaj nas

Rodzinna firma Aldex posiada ponad 40 letnią tradycję w produkcji i sprzedaży oświetlenia. Podstawowym założeniem firmy jest ponadczasowość produkowanych opraw. Ponadczasowość rozumiana jako równowaga pomiędzy tym co klasyczne, nowoczesne oraz tym, co nas otacza i wpływa na nas, czyli trendami.

Marka Aldex skupia się na produkcji uniwersalnych form oświetleniowych, wykorzystując szkło polskiej produkcji, komponenty lokalnych dostawców a własny park maszynowy umożliwia swobodę w kreowaniu wzorów.

Hasło „Kto tworzy rzemiosło, staje się rzemieślnikiem” najlepiej odzwierciedla skupienie się właścicieli  marki na tworzeniu lamp  dobrej jakości o pięknym, prostym wzornictwie.


              

Historia Marki

Aldex

2020

W roku 2020 Ewa i Jakub Dyderscy zdecydowali o stworzeniu w ramach Aldexu marki premium o nazwie Artera. Bazując na doświadczeniu Rodziców, łącząc miłość do światła, własną pasję i nowoczesne spojrzenie na firmę, właściciele starają się stworzyć oświetlenie rozumiane jako funkcja i magia. Nowoczesne formy, kolory, funkcje powstają pod okiem projektantów, a oprawy w całości wytwarzane są we własnym zakładzie produkcyjnym przy użyciu rodzimych komponentów.

2018

W 2018 roku kolejnym uznaniem dla marki była główna nagroda w projekcie Home Zone, którego celem jest promowanie wysokiej jakości rozwiązań i usług w sektorze architektonicznym, budowlanym, renowacyjnym a także architekturze wnętrz i designie. Kapituła tej nagrody to wiodący Architekci i Projektanci o światowej sławie.

2004

Rozwijając swoją działalność, w bardzo prężnym tempie zdobywając rynki zbytu i nowych kontrahentów krajowych i zagranicznych, właściciele firmy na pierwszym miejscu zawsze stawiali na ludzi z którymi pracują, na właściwy dobór rzemieślników i handlowców.

W 2004 roku firma Aldex uzyskała prestiżowy Certyfikat „Solidna Firma”.

Certyfikaty przyznawane są firmom, które w swoich działaniach kierują się takimi wartościami jak rzetelność oraz odpowiedzialność społeczna.

1993-2017

Aleksander Dyderski prowadził firmę przez wiele lat wraz żoną Katarzyną, następnie wspólnie z synem Jakubem i jego żoną Ewą, którzy w ostatnich latach kontynuują jej działalność. Z biegiem lat firma i marka ALDEX stała jedną z najbardziej rozpoznawalnych w kraju i poza jego granicami. Jest uznawana jako synonim polskiej, dobrej jakości. Przez wiele lat firma była wystawcą na Międzynarodowych Targach odbywających się w Polsce: Targi Światło, Warsaw Home, Home Decor i za granicą: Euroluce, Light&Building.

Szereg nagród był wyrazem uznania dla wzornictwa i jakości, które wciąż stanowią o sile marki.

Firma na przestrzeni lat zdobyła również tytuły: Przedsiębiorstwa Fair Play oraz Solidnej Firmy.

1981

Rok 1981 – przełomowy rok w dziejach Polski – trudny ze względów społecznych i równie trudny do rozwoju przedsiębiorczości. Niemniej jednak w tym roku Aleksander Dyderski, absolwent Wydziału Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej i były pracownik  Katedry Obróbki Plastycznej na Wydziale Budowy Maszyn Politechniki Częstochowskiej, kierownik kontroli jakości w Zakładach Pomocy Naukowych, rozpoczyna – na bazie swoich naukowych doświadczeń oraz prowadzonego Zakładu Elektro-Mechanicznego – produkcję sprzętu oświetleniowego, zakładając firmę PPHU ALDEX.

Działalność ta stała się jego pasją, której poświęcił się przez całe życie.

Dzięki Wam stale rośniemy

Aldex
Aldex
Aldex

Rodzinna firma oświetlenia. Doświadczenie, nowoczesne zaplecze technologiczne oparte o własny park maszynowy, podążanie za współczesnymi trendami stanowią siłę marki.

Firma jest wielokrotnym laureatem prestiżowych nagród, m.in. Solidna Firma, Przedsiębiorstwo Fair Play, Polski Sukces, Home Zone – jakość i niezawodność.

Współpracuj z nami Współpracuj z nami

ARTERA to taka część oferty ALDEX-u, która dedykowana jest zwolennikom nowoczesnego designu. Skierowana do klientów detalicznych, lubiących dobre, stylowe, pomysłowe rozwiązania utrzymane głównie w nurcie modern, a także do projektantów, architektów, inwestorów, na potrzeby których udostępniamy dokładne wymiary techniczne oraz modele 3D.

Przejdź na stronę sklepu Przejdź na stronę sklepu

41

Tyle lat działamy na rynku produkując dla Państwa oprawy oświetleniowe zgodne z aktualnymi trendami.

Strzałka w prawo

6500

Lamp opuszcza nasz zakład produkcyjny każdego miesiąca. Te lampy trafiają do Was!

Strzałka w prawo

14

Na tylu rynkach zagranicznych jesteśmy obecni.

Strzałka w prawo

36

Nowych modeli lamp wprowadzamy na rynek każdego miesiąca.

Strzałka w prawo

Nasza misja

Misją naszej firmy jest elastyczność na potrzeby klienta. Jako producent mamy szerokie możliwości dostosowania oferty do konkretnych wymagań. Możemy dokonywać modyfikacji rozmiaru, koloru i używanych do naszych opraw detali.

Wszystkie produkty z oferty pochodzą z własnej produkcji, do której użyto wysokiej jakości komponentów. Za każdym z tych produktów stoi polski rzemieślnik.

Współpracując z nami, mogą Państwo liczyć na znakomitą obsługę około sprzedażową. Wszystko co robimy, tworzone jest z miłości do światła!

Ikona

Solidna Firma

Strzałka
Ikona

Przedsiębiorstwo Fair Play

Strzałka
Ikona

Polski Sukces

Strzałka
Ikona

Home Zone jakość i niezawodność

Strzałka

Ranga polskiego rzemiosła

Zakład produkcyjny zlokalizowany jest w Częstochowie. Tu powstają wszystkie oprawy z naszej oferty

Szkło kupujemy w Polskiej Hucie Szkła, elementy drewniane pochodzą od lokalnych stolarzy a przewody, oprawki i inne komponenty od pobliskich dostawców. Również opakowania to tylko polska tektura.

Zobacz nową kolekcję Strzałka

Wszystko powstaje u nas, dlatego jeśli chcesz zmodyfikować oprawy do potrzeb projektów, skontaktuj się z naszym Biurem Obsługi Klienta (zakładka kontakt).

Wieloletnia tradycja i doświadczenie w produkcji są wyrazem naszego rzemiosła i dbałości o dobro marki.

Zobacz nową kolekcję Strzałka
Aranżacja wnętrza